Yankee Candle

Usiądź wygodnie, odpal świecę i popisz z nami :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#106 2014-02-24 08:13:29

 martuha20

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 486
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Wiem, że to pytanie gdzieś się przewinęło, ale chyba nie widziałam wyczerpującej odpowiedzi mianowicie:  mam nieotwarte woski zimowe, i tak się zastanawiam czy one wytrzymają do jesieni, zimy, czy zapach się nie ulotni??  Ktoś już testował trwałość tych wosków po dłuższym czasie?

Offline

 

#107 2014-02-24 09:46:23

 Sugarfree

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 1060
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

martuha20 napisał:

Wiem, że to pytanie gdzieś się przewinęło, ale chyba nie widziałam wyczerpującej odpowiedzi mianowicie:  mam nieotwarte woski zimowe, i tak się zastanawiam czy one wytrzymają do jesieni, zimy, czy zapach się nie ulotni??  Ktoś już testował trwałość tych wosków po dłuższym czasie?

Ja mam woski sprzed roku-dwóch lat i zafoliowane w całości tarty są bardzo w porządku. Gorzej sprawa się ma z podzielonymi, w woreczkach strunowych - one zdecydowanie wytracają swoje olejki zapachowe, przechodzą tym najintensywniejszym w pudełku.

Offline

 

#108 2014-03-04 16:02:52

Magda-Lena

tea light

Skąd: K-lin
Zarejestrowany: 2014-03-03
Posty: 36
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Dziewczyny pomóżcie zapaliłam wczoraj swojego Tumblera ( pierwszego tumblera ) przycięłam knoty ale chyba i tak zostawiłam za długie, świeca ładnie się rozpalała, ale smród niesamowity ... jakby plastik palony, knoty się porozwarstwiały,  poczekałam do rozpalenia do ścianek i zgasiłam. Nie mogłam wytrzymać, nie wiem skąd ten dziwny zapach, mogło to byc od tych knotów ?

Offline

 

#109 2014-03-04 16:17:54

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

nie wiem, ja nie czuje plastiku, a tez sie knoty rozwarstwiaja. moze to kwestia zapachu?

Offline

 

#110 2014-03-04 16:30:17

Destiny13

sampler

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 110
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Albo knoty nadal są za długie i kopcą wtedy czuć zapach spalonego knota

Offline

 

#111 2014-03-04 17:19:59

aamajka

VIP

Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2013-10-05
Posty: 570
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Magda-Lena napisał:

Dziewczyny pomóżcie zapaliłam wczoraj swojego Tumblera ( pierwszego tumblera ) przycięłam knoty ale chyba i tak zostawiłam za długie, świeca ładnie się rozpalała, ale smród niesamowity ... jakby plastik palony, knoty się porozwarstwiały,  poczekałam do rozpalenia do ścianek i zgasiłam. Nie mogłam wytrzymać, nie wiem skąd ten dziwny zapach, mogło to byc od tych knotów ?

Mam kilka tumblerów, ale nigdy nie miałam takiego zdarzenia.


--------------------------------------------------------------------
Polub Bibliotekę https://www.facebook.com/BibliotekaTarczyn

Offline

 

#112 2014-03-04 17:39:37

 stoses

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-23
Posty: 699
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

ja w jednym swoim tumblerze też mam rozwarstwione knoty. Zdarza się.


aamajka napisał:

Magda-Lena napisał:

Dziewczyny pomóżcie zapaliłam wczoraj swojego Tumblera ( pierwszego tumblera ) przycięłam knoty ale chyba i tak zostawiłam za długie, świeca ładnie się rozpalała, ale smród niesamowity ... jakby plastik palony, knoty się porozwarstwiały,  poczekałam do rozpalenia do ścianek i zgasiłam. Nie mogłam wytrzymać, nie wiem skąd ten dziwny zapach, mogło to byc od tych knotów ?

Mam kilka tumblerów, ale nigdy nie miałam takiego zdarzenia.

Offline

 

#113 2014-03-05 11:49:44

Magda-Lena

tea light

Skąd: K-lin
Zarejestrowany: 2014-03-03
Posty: 36
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Dziękuję za odp
Przeboleję te rozwarstwiające się knoty bo świeca pali się dobrze i szybko rozpala, ale zapach ... Oddałam mamie jej się nawet podoba

Ostatnio edytowany przez Magda-Lena (2014-03-05 11:51:31)

Offline

 

#114 2014-03-30 11:59:20

karolinaczy

sampler

Zarejestrowany: 2014-01-28
Posty: 179
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Mam problem...
Wykończyłam duży słój Mistletoe&Fig i za nic, absolutnie za nic nie mogę się pozbyć zapachu z gumowej nasadki z zakrętki, a chciałam w słoju trzymać ryż.

Próbowałam już:
mycia płynem z gorącą wodą
wyparzania
moczenia w occie (24h)
moczenia w kwasku cytrynowym (też 24h)

Dzisiaj będę przecierać sokiem z cytryny Mam jeszcze taki pomysł, żeby pomoczyć w kawie, ale boję się, że zszarzeje.
Jak widać jestem zdeterminowana, żeby ten zapach usunąć...

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Offline

 

#115 2015-04-06 15:34:06

spyskrk

tea light

Zarejestrowany: 2015-04-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Witam,

mam problem z dużymi świecami jednoknotowymi. Otóż knot bardzo szybko się wypala i zaczyna się żarzyć czyli robi się czerwony, przez to zmniejsza się płomień i powoduje jego częste przycinanie w skutek czego świeca się nie wypala (zarówno na ściankach jak i na spodzie). Dodam, że nie mam problemu ze świecami dwuknotowymi.

Pozdrawiam,
KS

Offline

 

#116 2015-04-06 17:37:14

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

ja w tym przypadku wbijam wkoło zapałki i je podpalam, robi sie wielki ogień ale dzieki temu knot lepiej sie pali (wolniej sie wypala) i cały wosk topnieje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.helicobacterpylori.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl www.bolly-tolly-kolly.pun.pl www.piastbialystok.pun.pl www.pawecik.pun.pl