Yankee Candle

Usiądź wygodnie, odpal świecę i popisz z nami :)


#1 2013-09-23 09:55:48

 Sugarfree

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 1060
Punktów :   

Kosmetyka świec :)

Jak u Was wygląda dbanie o świece ? Wszystkie wiemy, aż zbyt dotkliwie, ile kosztują nasze świece. Jasne, że warto, ale fajnie też odpowiednio o nie zadbać, żeby służyły nam jak najdłużej:)

U mnie wygląda to tak: stawiam świecę na równym podłożu, gdzie nie będzie narażona na ruch powietrza. Przycinam knot po wcześniejszym paleniu, odpalam i przykrywam kloszem. Gaszę przy pomocy pokrywki dopiero wtedy, gdy pali się równo do ścianek.


Ja mam za sobą jedno denko - średni tumbler Macintosh, słoik teraz służy mi w łazience za magazyn wacików do twarzy. Resztki wosku, która już się palić nie chciała pozbyłam się w banalny sposób - wrzuciłam do zamrażarki, odczekałam dłuższą chwilę, i już! Zastanawiam się, jak wygląda sprawa z klasycznymi słojami? Tu już sprawa wygląda nieco trudniej, ktoś już ma to za sobą ? (Co prawda moje słoje są dość wolno eksploatowane, ale tak się zastanawiam:) ).


Druga sprawa - czy po paleniu przycinacie knot? Na ile mm? Spotkałam się z opinią, że powinno się przycinać na wysokość około 5mm, żeby nie kopcił i tak też robiłam, po czym przeczytałam, że knota raczej przycinać się nie powinno...

Offline

 

#2 2013-09-23 10:03:15

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Kosmetyka świec :)

Ja tylko mam doswiadczenie z dwóma woskami - w kwestii przycinania knota: przycinałam w Red Velvet jak Tworzył sie taki "kołtun", w vineyard w ogóle nie przycinałam i jedno i drugie ładnie mi sie wypalały.

Co co powierzchni na której stoja i wiatru - u mnie zawsze jest przeciąg - dlatego ja tam gdzie jest wiatr a raczej skad idzie stawiam kartke by przeslonic swieczke, sampler i jest ok

Co do czyszczenia z wosku - słoiczka to nie miałam tej przyjemnosci i sama jestem ciekawa jak to bedzie wygladało.

Offline

 

#3 2013-09-23 10:29:39

 ewka0207

VIP

Skąd: Dolnośląskie
Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 202
Punktów :   

Re: Kosmetyka świec :)

Ja przeważnie nie obcinam knota,tylko przekręcam jego końcówkę i jest ok.A duże świece wkładam do dużego przezroczystego wazonu,jakiekolwiek ruchy powietrza,nie przeszkadzają ładnie palić się świecy i nawet ładnie to wygląda.

Offline

 

#4 2013-09-23 21:13:18

wszystko co mnie zachwyca

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 56
Punktów :   
WWW

Re: Kosmetyka świec :)

Ja przycinam prawie do zera.

A z czyszczeniem słoja nie ma problemów- wstawiam na chwilę do miski z ciepłą/ gorącą wodą. Albo gdy świeca się wypali zbieram papierem to co nie zastygło. Z resztek zrobiłam mini świecę lub wykorzystałam jako wosk do kominka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.waracademy.pun.pl www.wiki-zywiolow.pun.pl www.mybike4life.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.java.pun.pl