Yankee Candle

Usiądź wygodnie, odpal świecę i popisz z nami :)


#16 2014-02-04 21:51:04

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Wosk vs. świeca, co wybrać?

mozew  pierwszym etmacie pisz ogolne porównanie

Offline

 

#17 2014-02-04 22:19:26

kasia_cz

tea light

Zarejestrowany: 2014-01-17
Posty: 39
Punktów :   

Re: Wosk vs. świeca, co wybrać?

swoją propozycję wstawiłam tu: http://www.yankeecandle.pun.pl/viewtopi … 834#p12834

Offline

 

#18 2014-12-27 17:25:30

madziara1979

tea light

Zarejestrowany: 2014-08-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wosk vs. świeca, co wybrać?

kochani a mozemy zrobic porównaniu woski i swiece duze?

Offline

 

#19 2014-12-27 22:51:54

Carmell

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-11-01
Posty: 3256
Punktów :   

Re: Wosk vs. świeca, co wybrać?

Takie porównanie na dłuższą metę nie ma sensu, często widzę na grupie wątki typu "czy ta świeca w ogóle pachnie?"/"jak z intensywnością?". Co nos to inna opinia i jak wiemy świeca świecy nierówna np. świeca może być źle przechowywana, albo palona w złym miejscu. W sumie jeśli bardzo potrzebujecie takiego porównania to ja również jestem na TAK być może to rozwieje jakieś wątpliwość, a szkoda wydać tyle pieniędzy na świecę która nie pachnie.


A jeśli chodzi o główny temat rozmowy to ja uwielbiam woski i samplery. Kiedyś paliłam samplery normalnie, wstawiałam w szklane opakowanie a zapach był średniej intensywności, jednak na dzień dzisiejszy wolę pokroić sampler, a moc taka sama jak w tarcie. Owszem jest sporo zabawy z oczyszczaniem kominka, możemy ubrudzić woskiem stół/komodę na której znajduje się kominek ale mamy naprawdę intensywny zapach, a gdy po kilku godzinkach nam się znudzi możemy wrzucić do kominka coś innego. A i oczywiście cenowo w formie wypróbowania zapachu lepiej wydać te kilka złotych niż kupić świecę w ciemno i później usilnie starać się jej pozbyć.
Natomiast jeśli chodzi o tealight to nie rozumiem ludzi, którzy kupują je na sztuki, oczywiście wosk możemy wydłubać i wrzucić do kominka ale zapach jest mniej intensywniejszy. Oczywiście swego czasu zaopatrzyłam się w trzy opakowania i porozdawałam je znajomym, ogólnie szkoda pieniędzy, lepiej poczekać na fajną promocję i obkupić się w woskach.
I oczywiście świece za którymi raczej nie przepadam. Miałam kilka małych słoiczków niestety żadna świeczka nie była wstanie wypełnić choć troszeczkę mgiełką zapachu mojego pokoju. A jeśli chodzi o średnią świecę i dużą to ich intensywność jest porównywalna ale jeszcze nie spotkałam świecy która miałaby większą intensywność niż wosk. I częste problemy np. świeca nie pachnie albo nie jest w stanie rozpuścić wosku do ścianek.

Uważam, że świece to taka forma relaksu, zapalamy i czekamy na zapach. Cud, miód dla wyczulonych i delikatnych nosków.

Offline

 

#20 2015-01-04 17:48:49

 kozma

sampler

Zarejestrowany: 2014-11-26
Posty: 200
Punktów :   

Re: Wosk vs. świeca, co wybrać?

Zdecydowanie jestem fanką świec, tylko dużych i średnich, kupowanie małych totalnie mija się z celem. Wybieram świece ze względu na to, że często lubię zmieniać zapachy, a bawienie się z wymianą wosku w kominku to nie dla mnie, w końcu urodziłam się w niedzielę Natomiast jeśli chodzi o intensywność zapachu to duży pokłon dla wosków, jedyną świecą która wypełnia całe mieszkanie swoim zapachem i jest w stanie stanąć na podium obok wosków jest Pink Sands.


Live and let live

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eti2011r.pun.pl www.strazgda.pun.pl www.minebox.pun.pl www.nickcave.pun.pl www.t2.pun.pl