Yankee Candle

Usiądź wygodnie, odpal świecę i popisz z nami :)


#1 2015-01-02 11:03:28

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Frankincense

http://www.zapachyswiata.eu/pol_pl_Duza-swieca-zapachowa-Yankee-Candle-Frankincense-17142_1.jpg

Ta cenna żywica od dawna poszukiwana przez swoją delikatną słodycz, pieprzną pikanterię i balsamiczną nutkę drewna.


'Grand Bazaar' Collection
Limitowana kolekcja dostępna od wiosny do lata 2015.

Offline

 

#2 2015-01-05 14:34:27

hawananana

VIP

Zarejestrowany: 2013-10-01
Posty: 401
Punktów :   

Re: Frankincense

mega mocny, intensywny, perfumowany zapach... kojarzy mi sie z Indiami, tlumem ludzi na ulicy.. pale 1/4 wosku od 15 minut, zapach wypelnil caly dom. sloja napewno nie bedzie (to moj pierwszy zapach z nowej kolekcji, w zapasie czeka 8 nastepnych. na sucho ten byl najslabszy)

Offline

 

#3 2015-01-22 19:00:12

 Ayashi

VIP

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-10-02
Posty: 649
Punktów :   

Re: Frankincense

jak dla mnie mocna średniawka. pachnie jak Spiced Orange połączone z Ginger Dusk

Offline

 

#4 2015-01-24 09:11:26

wioluska85

tea light

Zarejestrowany: 2014-08-05
Posty: 12
Punktów :   

Re: Frankincense

chyba jako jedyna powiem że zapach jest dobry dla mnie właśnie taki orientalny, męski, egzotyczny - ale ja lubię takie klimaty lekko kadzidłowe. moc w wosku bardzo dobra, aczkolwiek zrobię zapas małych tart niż kupię słoik

Offline

 

#5 2015-01-25 01:10:00

 flightless bird

VIP

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 402
Punktów :   

Re: Frankincense

dokładnie to co napisała Ayashi - Ginger Dusk plus Spiced Orange, z przewagą tego drugiego, można też nazwać go pomarańczą z imbirem, nie mam żadnych skojarzeń ani z żywicą ani z kadzidłem, zapach nie jest zły ale jednak trochę rozczarowuje

Ostatnio edytowany przez flightless bird (2015-01-25 01:10:41)

Offline

 

#6 2015-02-03 15:40:13

Carmell

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-11-01
Posty: 3256
Punktów :   

Re: Frankincense

A ja czuję orientalne mydełko
Naprawdę wyczuwam mydlaną nutę i przyprawy a zwłaszcza imbir i żywicę, taką słodką z drzewa owocowego. Zapach może i nie podbił mojego serca ale cała kolekcja Grand Bazarr przypadła mi tak niesamowicie do gustu tą oryginalnością, że zapewne każdy zapach będzie w dużym słoju.

Na końcu chciałam dodać, że palę wosk i ma taką moc, że musiałam go podzielić na pięć części. Gdy pierwszy raz wrzuciłam go do kominka, musiałam otworzyć drzwi, bo nie mogłam wytrzymać, natomiast wosk leżał na szafce rozpakowany i w kolejnych palenia już moc była mniejsza ale nadal bardzo mocno wyczuwalna.

Offline

 

#7 2015-02-04 17:12:51

 kozma

sampler

Zarejestrowany: 2014-11-26
Posty: 200
Punktów :   

Re: Frankincense

Carmell napisał:

A ja czuję orientalne mydełko
Naprawdę wyczuwam mydlaną nutę i przyprawy a zwłaszcza imbir i żywicę, taką słodką z drzewa owocowego. Zapach może i nie podbił mojego serca ale cała kolekcja Grand Bazarr przypadła mi tak niesamowicie do gustu tą oryginalnością, że zapewne każdy zapach będzie w dużym słoju.

Na końcu chciałam dodać, że palę wosk i ma taką moc, że musiałam go podzielić na pięć części. Gdy pierwszy raz wrzuciłam go do kominka, musiałam otworzyć drzwi, bo nie mogłam wytrzymać, natomiast wosk leżał na szafce rozpakowany i w kolejnych palenia już moc była mniejsza ale nadal bardzo mocno wyczuwalna.

Zgadzam się w 100% orientalne mydełko imbirowe z dodatkiem pomarańczy, o mocy takiej, że musiałam wyjść z domu... Po opisie i wąchaniu na sucho byłam pewna, że będzie z tego duża świeca, a mam tylko ból głowy, a była to tylko 1/4 wosku.


Live and let live

Offline

 

#8 2015-02-06 21:00:43

 Jarek

sampler

Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 112
Punktów :   

Re: Frankincense

Dziwny, Spiced orange czuć rzeczywiście, w mixie z cytryną i kadzidłem jak dla mnie, nawet spoko, ale może męczyć.

Offline

 

#9 2015-02-15 12:41:01

wolbashi

sampler

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-09-20
Posty: 60
Punktów :   

Re: Frankincense

ciekawy i nieoczywisty zapach, na sucho czuć nuty podobne do tych ze Spiced Orange i Ginger Dusk, oba zapachy zaliczam do ulubionych. Po odpaleniu jest więcej Ginger Dusku, a raczej ogrom imbiru, mocny imbirowy zapach, lekko kadzidlany, bardzo orientalny. Obawiałam się, że będzie śmierdziało, a jest wręcz odwrotnie. Świecy z tego nie będzie, ale wosk wypalę z przyjemnością, gdy będę miała ochotę na energetyzujący zapach imbiru, a Ginger Dusk będzie niewystarczający

Offline

 

#10 2015-03-12 22:59:25

 Jarek

sampler

Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 112
Punktów :   

Re: Frankincense

Już wiem, do powyższej mieszanki co opisałem dodaję jeden składnik: Amol Nie mogłem skojarzyć co to za nuta, teraz już wiem.

Offline

 

#11 2015-05-14 01:11:52

strumienpola

sampler

Zarejestrowany: 2015-05-12
Posty: 72
Punktów :   

Re: Frankincense

Nie czuję żadnej słodyczy i żadnych kadzideł. Czuję drewno i duuuużo żywicy. Zapach cierpki aż chrzęści w zębach. Ale o dziwo mi się podoba.


Najbardziej lubię zapachy słodkie. Przede wszystkim jadalne, ale też tak nietypowe i bogate jak Pędzel Natury.
Najmniej lubię perfumowe, ciężkie, piżmowe i kwiatowe. Snow in Love śmierdzi.
____________
Instagram

Offline

 

#12 2016-04-21 19:54:16

Livia

sampler

Zarejestrowany: 2014-12-30
Posty: 128
Punktów :   

Re: Frankincense

Kompletnie mi się nie podoba - nie czuję żadnego kadzidła, tylko jakieś dziwne, kwaśne przyprawy z odrobiną wanilii. Moc wosku przyzwoita.

Offline

 

#13 2016-05-31 17:21:52

kamila290

sampler

Zarejestrowany: 2015-09-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Frankincense

Hmmm, mam z nim bardzo dużo mieszanych odczuć. Z jednej strony bardzo mocny zapach kojarzący się z Indiami, przyprawami, lepkim upałem, a z drugiej perfumowany killer.
Zapach egzotyczno-orientalny. Kadzidła tak łatwo wyczuwalnego jak to miało miejsce w przypadku Oud Oasis, w nim nie ma. Jakiś posmak dymny jest, nie powiem, ale nie tak dominujący. Gdyby odciąć się od tych wszystkich skojarzeń, na chłopski rozum, po zamknięciu oczu czujemy pomarańczę, z czym pikantnym. To może być imbir, a może być chili. Jestem za imbirem, bo to właśnie on jest często wykorzystywany w świecach. Więc w skrócie: wędzona pomarańcza z imbirem. Nie miałam z niego świecy, paliłam tylko wosk. Jedną tartę musiałam dzielić na kilka części, gdyż już mała cząsteczka zapewniała ogromną moc.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dreamteampoland.pun.pl www.kkw29.pun.pl www.rapforlife.pun.pl www.ziip88.pun.pl www.wanderers.pun.pl