Yankee Candle

Usiądź wygodnie, odpal świecę i popisz z nami :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#46 2013-10-13 18:49:02

 stoses

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-23
Posty: 699
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

No i nie wiem co zrobić. Poradźcie mi proszę , bo nie chcę wyjść na potworną marudę. Odebrałam ze ŚZ nową, po wymianie dużą świecę Black Cherry. Poprzednia nie dawala wogóle rozpalić się do ścianek. Wrrr. Dziś odpaliłam wymienioną i co? ! Mija 6 godzina palenia , a do ścianek jeszcze jakieś 0,5 cm ! Znowu mam iść i chcieć wymieniać ? Nie chcę !!! Chcę mieć świecę dobrze bfunkcjonującą.
             Tak, wiem  o tym, że to nie oni je produkują. Oni są  tylko pośrednikiem w sprzedazy , ale to już trzecia taka świeca. I nie mam pomysłu co z nią zrobić, owszem mogę owinąć folią, ale nie po to kupuję ładne świece, zeby wyglądały tak nie estetycznie.
             Co zrobić szanowne forumki ? Mój poziom frustracji sięga zenitu.
         A mam jeszcze zamówione dwie świece. I nie wiem czy chcę je odebrać.


edit, sugar: Posty nie na temat przeniosę do wątku odpowiadającemu pytaniu.

Ostatnio edytowany przez stoses (2013-10-13 19:23:12)

Offline

 

#47 2013-10-13 18:57:00

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

kurcze nie wiem moze napisz w temacie: http://www.yankeecandle.pun.pl/viewtopic.php?id=341

edit, sugar: przenoszę

Offline

 

#48 2013-10-13 19:28:25

 stoses

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-23
Posty: 699
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

No właśnie sie zastanawiam, bo oglądnęłam tam wszystkie duze słoje (w ŚZ) wszystkie miały tak na moje oko za krótkie knoty. Może tu leży przyczyna, bo ta pierwsza świeczka też miała taki dziwnie krótki. Razem z tą świecą kupiłam duży słój Fruit Fusion , knot był dłuższy, bo od razu sprawdziłam i wszystko ze swiecą OK. Moze tu leży przyczyna. Ale w takim razie zero wymian bo wszystkie takie były.
może trochę wosku wyskrobać wokół knota jak już zastygnie. Knot będzie dłuższy i będzie ok? Jak myślicie ?

Offline

 

#49 2013-10-13 20:15:51

 MakeMyPlace

VIP

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

stoses napisał:

No i nie wiem co zrobić. Poradźcie mi proszę , bo nie chcę wyjść na potworną marudę. Odebrałam ze ŚZ nową, po wymianie dużą świecę Black Cherry. Poprzednia nie dawala wogóle rozpalić się do ścianek. Wrrr. Dziś odpaliłam wymienioną i co? ! Mija 6 godzina palenia , a do ścianek jeszcze jakieś 0,5 cm ! Znowu mam iść i chcieć wymieniać ? Nie chcę !!! Chcę mieć świecę dobrze bfunkcjonującą.
             Tak, wiem  o tym, że to nie oni je produkują. Oni są  tylko pośrednikiem w sprzedazy , ale to już trzecia taka świeca. I nie mam pomysłu co z nią zrobić, owszem mogę owinąć folią, ale nie po to kupuję ładne świece, zeby wyglądały tak nie estetycznie.
             Co zrobić szanowne forumki ? Mój poziom frustracji sięga zenitu.
         A mam jeszcze zamówione dwie świece. I nie wiem czy chcę je odebrać.

ale przeciez to sie zdarza... Dobrze obłożyłas folią? Mi kiedys winogrona rozpaliły się 13 h ... )


  *Ulubione Zapachy: Vineyard, Beach Wood, Golden Sands, Napa Valley Sun* 
http://makemyplace.blogspot.com/

Offline

 

#50 2013-10-13 20:29:33

 stoses

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-23
Posty: 699
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

MakeMyPlace napisał:

stoses napisał:

No i nie wiem co zrobić. Poradźcie mi proszę , bo nie chcę wyjść na potworną marudę. Odebrałam ze ŚZ nową, po wymianie dużą świecę Black Cherry. Poprzednia nie dawala wogóle rozpalić się do ścianek. Wrrr. Dziś odpaliłam wymienioną i co? ! Mija 6 godzina palenia , a do ścianek jeszcze jakieś 0,5 cm ! Znowu mam iść i chcieć wymieniać ? Nie chcę !!! Chcę mieć świecę dobrze bfunkcjonującą.
             Tak, wiem  o tym, że to nie oni je produkują. Oni są  tylko pośrednikiem w sprzedazy , ale to już trzecia taka świeca. I nie mam pomysłu co z nią zrobić, owszem mogę owinąć folią, ale nie po to kupuję ładne świece, zeby wyglądały tak nie estetycznie.
             Co zrobić szanowne forumki ? Mój poziom frustracji sięga zenitu.
         A mam jeszcze zamówione dwie świece. I nie wiem czy chcę je odebrać.

ale przeciez to sie zdarza... Dobrze obłożyłas folią? Mi kiedys winogrona rozpaliły się 13 h ... )

....no właśnie - JA nie chcę obkładać folią. Chcę ładną, estetyczną świecę z kloszem na górze, a nie słój obłożony folią. Własnie to mnie wkurza. Że w takim wypadku - płacimy, kupujemy - a nie dostajemy produktu pełnowartościowego tylko taki, który nie powinien trafić do sprzedaży. Oglądałam wszystkie świece w sklepie - każda miała za krótki knot. Czyli to chyba już kolejna partia wadliwych świec wrzucona do Polski. Poprzednio była Vanilla Lime. Zaczyna mnie to lekko denerwować.

Offline

 

#51 2013-10-14 08:46:25

 Sugarfree

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 1060
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

stoses napisał:

MakeMyPlace napisał:

stoses napisał:

No i nie wiem co zrobić. Poradźcie mi proszę , bo nie chcę wyjść na potworną marudę. Odebrałam ze ŚZ nową, po wymianie dużą świecę Black Cherry. Poprzednia nie dawala wogóle rozpalić się do ścianek. Wrrr. Dziś odpaliłam wymienioną i co? ! Mija 6 godzina palenia , a do ścianek jeszcze jakieś 0,5 cm ! Znowu mam iść i chcieć wymieniać ? Nie chcę !!! Chcę mieć świecę dobrze bfunkcjonującą.
             Tak, wiem  o tym, że to nie oni je produkują. Oni są  tylko pośrednikiem w sprzedazy , ale to już trzecia taka świeca. I nie mam pomysłu co z nią zrobić, owszem mogę owinąć folią, ale nie po to kupuję ładne świece, zeby wyglądały tak nie estetycznie.
             Co zrobić szanowne forumki ? Mój poziom frustracji sięga zenitu.
         A mam jeszcze zamówione dwie świece. I nie wiem czy chcę je odebrać.

ale przeciez to sie zdarza... Dobrze obłożyłas folią? Mi kiedys winogrona rozpaliły się 13 h ... )

....no właśnie - JA nie chcę obkładać folią. Chcę ładną, estetyczną świecę z kloszem na górze, a nie słój obłożony folią. Własnie to mnie wkurza. Że w takim wypadku - płacimy, kupujemy - a nie dostajemy produktu pełnowartościowego tylko taki, który nie powinien trafić do sprzedaży. Oglądałam wszystkie świece w sklepie - każda miała za krótki knot. Czyli to chyba już kolejna partia wadliwych świec wrzucona do Polski. Poprzednio była Vanilla Lime. Zaczyna mnie to lekko denerwować.

Ile mają knoty, które kupujesz? Gdzie palisz świecę, czy stoją na równym podłożu, bez przeciągów, ruchu powietrza?  Jak gasisz świecę po?  Powiem szczerze, że mam 8 świec ( w tym dwie średnie), 3 tumblery i jeszcze nie miałam tego typu problemu (co innego seria Pure Radiance;P).

Offline

 

#52 2013-10-14 10:19:18

 stoses

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-23
Posty: 699
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

No właśnie - ostatnio mam problem tylko z tą świecą. Knot miał nie więcej niż 0,5 cm (niby prawidłowo) ale widać było ze jest za krótki. Świeca stoi na podstawce YC, na stole, a stół na wyprofilowanej podłodze - , bez przeciągów, a gaszę nakrętką i nawet faceta nauczyłam tego - co uważam za sukces. A świec mam 27 szt z czego 13 duzych słojów, 4 średnie słoje, kilka kolumn, kilka dużych tumblerów. i tylko taki problem miałam jeszcze z Vanilla Lime w dużym słoju.

Offline

 

#53 2013-10-14 10:26:51

 Sugarfree

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 1060
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

stoses napisał:

No właśnie - ostatnio mam problem tylko z tą świecą. Knot miał nie więcej niż 0,5 cm (niby prawidłowo) ale widać było ze jest za krótki. Świeca stoi na podstawce YC, na stole, a stół na wyprofilowanej podłodze - , bez przeciągów, a gaszę nakrętką i nawet faceta nauczyłam tego - co uważam za sukces. A świec mam 27 szt z czego 13 duzych słojów, 4 średnie słoje, kilka kolumn, kilka dużych tumblerów. i tylko taki problem miałam jeszcze z Vanilla Lime w dużym słoju.

Akurat miałam pisać - że dziewczyny zgłaszały taki problem z Vanilla Lime...Może i Black Cherry ma jakąś gorszą serię też, niestety...Wiem, że niektóre dziewczyny wsadzały w skarpetki świece, żeby wosk dodatkowo się rozgrzewał, może tego spróbuj?

Offline

 

#54 2013-10-14 10:40:33

 stoses

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-23
Posty: 699
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

powiedz że żartujesz ? W skarpetkę ?  płacimy tyle za świece i mamy je wsadzać w skarpetkę , bo producent daje ciała ?! Never ! prędzej przestanę kupować świece ! hm....no dobrze, zmniejszę zakupy !

Offline

 

#55 2013-10-14 15:06:23

 Anielka12

Miłościwie nam panująca

Zarejestrowany: 2013-09-10
Posty: 265
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Aż sama sprawdziłam black cherry- wg. mnie knot jest dobry, nie za krótki, nie za długi..

Offline

 

#56 2013-10-18 15:40:40

 martuha20

VIP

Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 486
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

palę soft blanket od 2h i już widzę, że chyba nierówno się pali, z jednej strony jest już blisko brzegu, a z drugiej dalej

Offline

 

#57 2013-10-19 22:21:03

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Może to glupie pytanie ale czy to jest okej??

bo pierwszy raz mam ze wosk jest jakby w środku biały, to powietrze??

http://img823.imageshack.us/img823/801/k2yy.jpg

Offline

 

#58 2013-10-19 22:40:27

aamajka

VIP

Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2013-10-05
Posty: 570
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Może coś dorzucili do wosku?  Że niby Czarownica napar uwarzyła Bo to Witche's Brew, prawda?
A poważnie, chyba nie powinien tak wyglądać


--------------------------------------------------------------------
Polub Bibliotekę https://www.facebook.com/BibliotekaTarczyn

Offline

 

#59 2013-10-19 22:42:12

 olciak84

Administrator

Zarejestrowany: 2013-09-09
Posty: 3117
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

to odlewka blueberry od maji - z tym, że pierwsza czesc juz robilam i nie było takiego czegos, a dzis wrzucilam druga czesc.

Offline

 

#60 2013-10-19 22:54:19

aamajka

VIP

Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2013-10-05
Posty: 570
Punktów :   

Re: Pytania odnośnie zasad palenia świec/wosków

Faktycznie dziwne. Nigdy mi się tak nie zrobiło, ale ja palę woski dopiero od 8 października.


--------------------------------------------------------------------
Polub Bibliotekę https://www.facebook.com/BibliotekaTarczyn

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bitwanarymy.pun.pl www.gierkabeyblade.pun.pl www.wowbravehearts.pun.pl www.21-kr.pun.pl www.bakuganmlodziwojownicy.pun.pl